Z poniższego artykułu dowiesz się, na czym polega wigilia firmowa oraz dlaczego warto zdecydować się na jej organizacje. Przedstawimy Ci również propozycje atrakcji, które mogą pomóc Ci w organizacji jak najlepszego spotkania.

Czym jest wigilia firmowa?

Wigilia firmowa organizowana jest zarówno w dużych przedsiębiorstwach, jak i małych, lokalnych przedsiębiorstwach. W zależności od danej firmy może przybierać różne formy, na przykład spotkania przy barszczu w pokoju socjalnym czy pełnoprawnej wigilii składającej się z wielu dań w pobliskiej restauracji. Niezależnie od tego jak dokładnie będzie przebiegać, zawsze przyświeca jej jeden cel – integracja pracowników oraz bardzo często podsumowanie roku w firmie.

Inicjatywą zorganizowania wigilii firmowej najczęściej wykazuje się kadra zarządzająca, szczególnie w sytuacji kiedy impreza organizowana jest na koszt firmy. W sytuacji, gdy firma jest niewielka, a dostępny budżet jest ograniczony – warto rozważyć opcje organizacji imprezy w formie składkowej. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednio wczesnym planowaniu imprezy oraz o spytaniu samych pracowników o ich zdanie.

Dlaczego warto zdecydować się na organizacje wigilii firmowej?

Wielu pracodawców zastanawia się, czy zorganizowanie wigilii firmowej to dobry pomysł. Najczęściej argumentem przeciwnym temu rozwiązaniu są dodatkowe koszty czy trud związany z jej organizacją.

Wigilia firmowa to jednak idealna okazja na to, żeby cały zespół mógł spędzić ze sobą więcej czasu. Budowanie relacji sprzyja pozytywnej atmosferze pracy, co przekłada się również na zaangażowanie pracowników i ich wydajność. Zdecydowanie łatwiej jest takie relacje zbudować właśnie podczas tego typu nieformalnych spotkań.

Zorganizowanie takiej imprezy będzie również podziękowaniem dla całego zespołu za trud, jaki włożyli w rozwój firmy w ciągu całego roku.

Organizacja takiego przyjęcia/imprezy firmowej dużo mówi o Tobie jako o pracodawcy. Pracownicy poczują się docenieni, a Ty zdecydowanie zyskasz w ich oczach. Dzięki temu zbudujesz wizerunek szefa, który dba o swoich pracowników i zależy mu na utrzymaniu dobrych relacji w firmie.

Przekazując organizacje wigilii pracowniczej w odpowiednie ręce, zaoszczędzisz czas. Nie będziesz musiał martwić się o zakupy czy przygotowanie dań, a także wybór miejsca spotkania czy zaproponowanie odpowiednich atrakcji. Z tego powodu warto zastanowić się nad zleceniem takiego zadania profesjonalnej agencji eventowej, jak np. Fabryka Atrakcji, która zapewni nie tylko kompleksowe usługi, ale również interesujące scenariusze, które znacząco mogą urozmaicić tego typu wydarzenie.

To już najwyższy czas, aby zarezerwować termin wigilii firmowej! Im wcześniej zaplanujesz datę imprezy tym większe będzie prawdopodobieństwo, że zjawią się tam wszyscy Twoi pracownicy.

Atrakcje w trakcie wigilii firmowej

Wbrew pozorom wigilia firmowa nie musi być imprezą formalną, spędzoną w całości przy stole, ubranym w eleganckie, wieczorowe kreacje. Najczęściej widujemy na nich po prostu muzykę w formie zespołu muzycznego, DJa, bądź piosenek puszczanych z głośnika. Skoro mamy już muzykę to wiadomo, że idealną formą atrakcji będą po prostu tańce! To również idealna forma na zbudowanie relacji pomiędzy pracownikami firmy. Dodatkowymi atrakcjami mogą być na przykład zawody czy quizy związane z życiem firmy, ale i nie tylko. Ciekawą propozycją są kreatywne warsztaty, np. rzeźbienia w lodzie czy wspólnego gotowania. Świąteczny artbuilding będzie nietypowym pomysłem na integrację i zabawę w świątecznym stylu. To, jak zorganizujesz czas wolny w czasie wigilii firmowej i o jakie atrakcje zadbasz, zależy tylko od ciebie.

Tradycyjne wigilie powinny zostać dla rodzinnego grona każdego z nas. Wigilia firmowa to jednak idealna okazja do tego, aby lepiej poznać swój zespół i wspólnie się z nim bawić. Jednocześnie to dobry czas na podsumowanie całego roku, wspólnej pracy w ramach jednego, wspólnego celu – rozwoju firmy, na którym powinno zależeć każdemu pracownikowi.