Artykuł partnera.

Lokale i sklepy w galeriach handlowych dynamicznie dostosowują swoje aranżacje do oczekiwań klientów. Celem jest oczywiście przyciągnięcie jeszcze większej liczby osób, które chciałyby skorzystać z oferty. Każda zmiana – czy to w formie malowania powierzchni, wymiany posadzki czy generalnej przebudowy – wymaga skorzystania z pomocy specjalistycznej firmy remontowej. Jakie prace wykonuje się w galeriach?

Usługi remontowo wykończeniowe w galeriach handlowych – co obejmują?

Najczęściej usługi remontowo-wykończeniowe w galeriach handlowych nie odbiegają zakresem prac od tradycyjnych modernizacji budowlanych. Klienci najczęściej decydują się na:

  • remodeling – zmiana aranżacji wnętrza z jednoczesnym wykonaniem podstawowych usług remontowych, takich jak zmiana oświetlenia, demontaż i montaż mebli oraz dekoracji, wygładzanie ścian czy uzupełnianie ubytków, malowanie.
  • generalne zmiany wnętrza – może chodzić o wznoszenie dodatkowych konstrukcji lub ich demontaż. Mowa o takich elementach jak ścianki działowe, czy posadzki, przebudowa instalacji elektrycznych, wodno-kanalizacyjnych, wentylacyjnych, klimatyzacji oraz oświetlenia.
  • wznoszenie nowych obiektów w galeriach – przy zmianie brandu dany lokal w całości należy dopasować do oczekiwań nowego klienta. Wtedy remont galerii handlowej polega na wznoszeniu całej zabudowy wraz z instalacjami, przeszkleniami czy sufitami podwieszanymi.

Na czym polega specyfika usług wykończeniowych w galeriach handlowych?

Przyglądając się ww. liście prac wykonywanych w galeriach handlowych, można dojść do wniosku, że nie wykraczają poza standardowe usługi remontowo wykończeniowe. Jeśli mowa o zakresie modernizacji rzeczywiście tak jest. Trudność tkwi jednak w czymś zupełnie innym. Najczęściej remodeling i remont niewymagający zamknięcia lokalu wykonywany jest tak, by klienci mogli swobodnie robić zakupy. Oznacza to konieczność bardzo dokładnego zabezpieczenia stref prowadzenia tych prac.

Poza tym firmy specjalizujące się w modernizacjach galerii handlowych muszą doskonale znać charakterystykę działalności lokali. Pasaże, butiki, czy food courty mają swoją określoną specyfikę brandową, która wymaga wprowadzania zmian na podstawie określonego szablonu. Wymaga to trzymania się wytycznych co do aranżacji i dopasowania się całej ekipy remontowej do odgórnych wąskich instrukcji.

Poza tym usługi wykończeniowe w galeriach handlowych często wykonuje się również w weekendy i w nocy. Ma na to wpływ udostępnienie lokalu klientom w standardowych godzinach otwarcia, tak by zminimalizować straty wynikające z zamknięcia sklepu czy restauracji. Od firmy remontowo-budowlanej wymaga to dopasowania sposobu prowadzenia prac do specyfiki funkcjonowania lokalu. Można zauważyć od razu, że nie każda firma wykonująca prace ogólnobudowlane będzie w stanie zrealizować wymagające modernizacje w galeriach handlowych.

 

Galerii handlowa

Źródło: https://bigan.pl/oferta/uslugi-budowlano-remontowe-dla-lokali-uzytkowych/

Jakie wymagania musi spełniać generalny wykonawca remontów w galeriach handlowych?

Nie da się ukryć, że powierzenie prowadzenia prac remontowych i wykończeniowych przypadkowej firmie to spore ryzyko. Oferta budowlana przedsiębiorstwa wykonującego takie prace powinna wykraczać poza tradycyjne remonty. Najlepszym sposobem jest wyszukanie firm, które w swojej pracy skupiają się na modernizacjach galerii handlowych i mają w tym spore doświadczenie oraz możliwości technologiczne.

Prowadzenie takich prac na terenie obiektu handlowego wymaga posiadania floty pojazdów i wykwalifikowanego zespołu. Wszystkie materiały budowlane oraz maszyny i narzędzia muszą być dostarczone na miejsce inwestycji właśnie przez wykonawcę. Poza tym taki zespół powinien być gotowy na pracę w różnych miejscach kraju, a nawet poza jego granicami (w zależności od polityki firmy). Osoba odpowiedzialna za przebieg prac musi zrealizować kosztorys i trzymać się go podczas wykonywania prac. Dzięki temu modernizacja galerii handlowej zostanie zrealizowana z powodzeniem, w terminie i bezpiecznie.

Jeśli szukasz sprawdzonej firmy wykonującej prace remontowe w galeriach handlowych, wybieraj tylko najlepszych na rynku!