Artykuł partnera.

Ostatnie lata zdecydowanie zmieniły nasze podejście do pracy. Lockdown, praca zdalna, covidowe obostrzenia nie były obojętne także wobec życia biurowego. Biura, niegdyś tętniące życiem, pełne ludzi, zaczęły świecić pustkami. Całe życie zostało przeniesione w jedno miejsce – nasz dom. Okazuje się, że częściowy powrót do normalności również nie należy do najłatwiejszych. Co więc zrobić, by praca w biurze znowu była przyjemnością? Jak stworzyć przestrzeń kreatywną, przyjazną i sprzyjającą efektywności? I wreszcie – jak przenieść kawałek siebie w miejsce pracy?

Nowoczesne biura sprzyjające efektywności

Każdy pracodawca wie, że nowoczesne biuro to miejsce, które ma być przyjazne przede wszystkim dla pracowników. Przestrzeń powinna spełniać szereg wymagań funkcjonalnych, które determinują komfort pracy. Bardzo ważną rolę odgrywa oświetlenie biura, aranżacja wnętrz, kolorystyka, a przede wszystkim atmosfera!

Może to zabrzmieć dziwnie, ale zwłaszcza dla młodszego pokolenia, które zwraca uwagę na zdrowie, psychikę i zasady work-life balance, klimat w pracy jest kluczowy. Młode pokolenie w biurze oprócz strefy przeznaczonej do pracy poszukuje także – strefy odpoczynku, kuchni i jadalni, miejsca spotkań, czy oddzielnego wyciszonego miejsca do rozmów telefonicznych. Nowoczesne biuro powinno być także przystosowane do pracowników z ograniczeniami i osób z niepełnosprawnościami.

Aranżacja biura

Wiadome jest, że lepiej pracuje się w miejscu, które lubimy. Owa aranżacja biura zaczyna się już na etapie określenia liczby pracowników i niezbędnej liczby stanowisk pracy. Bardzo istotne są także ich indywidualne potrzeby i ograniczenia. Dzięki uwzględnieniu tych elementów biuro jest bardziej dostosowane do osób, niż osoby do niego, a sam pracownik czuje się „zaopiekowany”. Stanowiska pracy muszą więc uwzględniać optymalną potrzebną przestrzeń dla jednego pracownika oraz sprzęt i funkcjonalności niezbędne do wykonywania powierzonych obowiązków.

Badania wskazują, że jeśli chodzi o wyposażenie biura, to większość chciałaby mieć  stałe biurko, komputer, lampkę oraz ergonomiczne krzesło, a jeszcze lepiej wygodny fotel. Kompletując meble biurowe, nie warto więc oszczędzać. Ważne są ergonomiczne biurka, wyciszone sale konferencyjne, oddzielne gabinety dla osób na indywidualnych stanowiskach, strefa relaksu, czy pomieszczenia socjalne. Nowoczesne biuro oprócz potrzeb związanych z pracą indywidualną czy zespołową powinno zapewniać swobodę w zaspokajaniu pozostałych potrzeb. Biuro powinno pobudzać także kreatywność – coraz częściej zwraca się uwagę na znaczenie psychologii kolorów oraz materiały wpływające na twórcze myślenie i efektywność w pracy.

Nie ma jak w… biurze!

Każdy pracownik chciałby pracować w miejscu, w którym czuje się dobrze. Kreatywne i szyte na miarę biuro urzeka swoim wystrojem, zapewnia miejsce do odpoczynku i potrafi uczynić 8-godzinny dzień pracy przyjemnym. To w pracy właśnie spędzamy zdecydowaną większość dnia – ważne jest, by było to miejsce, w którym czujemy się komfortowo i do którego wracamy chętnie. 

Biuro do wynajęcia? Atrion Tychy to powierzchnie biurowe w pełni wyposażone i dostosowane do potrzeb pracownika. Tutaj każdy wraca z przyjemnością.